Intymna higiena ciała

Intymna higiena ciałaHigiena ciała to bardzo istotna kwestia – zwłaszcza jeśli chodzi o higienę okolic intymnych. To miejsce, które wymaga szczególnej troski, ponieważ narażone jest na wiele infekcji. Znajduje się tam ujście układu moczowego i płciowego, dlatego potrzebne jest stosowanie szczególnie dobranych kosmetyków.

Istnieje wiele środków, które służą specjalnie do ochrony tak wrażliwego miejsca. Są to żele, emulsje, specjalne płyny, a wszystkie są idealnie dobrane do tych delikatnych okolic ludzkiego ciała. Dzięki nim można skutecznie zapobiec zakażeniom pochwy, szczególnie tym grzybiczym. Są dobrane w sposób profesjonalny, aby zgadzały się z poziomem pH okolic intymnych

Specyfik zapobiegający zakażeniom…

Żel do higieny intymnej jest tak dostosowany do tych miejsc, że delikatnieje obmywa, a także zapobiega pojawieniu się zakażeń czy stanów zapalnych. Pomaga też w zachowaniu naturalnej flory bakteryjnej, jaka znajduje się w okolicach intymnych, a to dzięki obecności kwasu mlekowego.
Żel do higieny intymnej nie może być zastąpiony przez żaden inny środek. Zwykłe płyny czy żele (np. takie stosowane do pielęgnacji wszystkich innych części ciała) prawdopodobnie nie będą posiadać specjalnych właściwości, a co więcej – mogą nawet szkodzić okolicom intymnych i wywoływać tam niechciane reakcje zapalne. Mogą też powodować drażniące uczucie, swędzenie, suchość pochwy.

Żel, który ma wiele plusów, mało minusów

Żele, o których mowa, posiadają wiele zalet. Przede wszystkim w żaden sposób nie naruszają naturalnej flory bakteryjnej, jaka tam występuje. Dzięki temu wszystkie procesy fizjologiczne zachodzą w sposób całkowicie naturalny. Kolejną dużą zaletą jest fakt, że dodatkowo działają antybakteryjnie, łagodzą, także nawilżają i pozwalają natłuścić skórę i śluzówkę.
Warto zadbać o pełną ochronę swojego ciała i dobierać takie kosmetyki, aby służyły jak najlepiej. Przede wszystkim trzeba pamiętać, aby żel do higieny intymnej był dobrany indywidualnie do potrzeb danego organizmu i nie był tym samym, co zwykły żel do mycia ciała. To bardzo ważne, aby skład produktu był bezpieczny dla okolic intymnych.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *